Čuchový orgán – orgán o veľkosti asi len 5 cm štvorcových, ktorý tak neuveriteľne silno ovplyvňuje našu prácu a to, ako nás vnímajú zákazníci.    

            Sú pre Vás pachy pri upratovaní dôležité? Ako vnímate vôňu čistoty?

            V oblasti upratovania pracujeme už pätnásty rok a verte či neverte, táto téma je stále jedna z najčastejších. A neraz bola táto téma vo firme svárom medzi nami, kolegyňami.

„Boli ste dnes upratovať? Nič necítim!“ – s touto otázkou sme sa už veru stretli nie jeden krát. Večné dohady so zákazníkmi, kde sú hranice vôní a pachov.

            Ale … vonia naozaj čistota alebo je to len marketingový ťah predajcov čistiacich prostriedkov? Asi najviac čistiacich prostriedkov sme vystriedali pri umývaní podláh. A poviem Vám, za tie roky ich bolo teda neúrekom. V drogériách kúpite bežné dostupné univerzálne tekuté čističe, ktoré sa používajú na umývanie podláh. Valí sa na Vás výber vôní od konvalinkovej cez ružovú a letnú záhradu až po jazmín či citrus. Podľa čoho si vyberáte čistiaci prostriedok Vy? Pekná farba tekutiny? Odkrútite vrchnák, keď sa pani predavačka nepozerá, a pričuchnete si? A poviete si, áno, táto bude super?

            Keby sme Vám prišli upratať, všímate si čistotu alebo vôňu? Je vôňa len príjemným bonusom alebo je pre Vás zásadná?

            Ach tá Corona! Prišlo, čo asi nikto nečakal. A zasa je tu tá naša večne živá téma. „Chodíte dezinfikovať? Robíte to poriadne? Nič necítim!“. Vydezinfikované rovná sa cítim chlór tak, že ma až štípe v nose? Vedeli ste, že chlór je naozaj účinný pri neutrálnom pH, čo znamená že ho takmer nie je cítiť? Zamysleli ste sa niekedy na tým, v akom prostredí pracujú ľudia vo výskumných ústavoch a laboratóriách? Čo myslíte? Keby sme im tam všetko poriadne „vysavovali“ tak, že ich z toho štípe v nose, ako dlho by v tomto prostredí dokázali pracovať?

            Nuž, večne živá téma, ktorá nám spestruje každodenný život a večné polemiky, či vsadiť na kvalitu tekutiny alebo radšej na jeho farbu a neodolateľnú kvetinovú vôňu, ktorá zakryje aj naše občasné nedostatky ….

            Učíme sa stále.