Našla som si čas a trošku som si nás googlila. Výsledkom bolo pár neprespatých nocí, ale život ide ďalej a treba sa poučiť.

V prvom rade ma prekvapilo, na koľkých rôznych portáloch má profil naša firma.

Azet, Zoznam, Centrum …. a ďalšie a ďalšie. Máme prehľad, kde idú naše peniaze a z toho mi vychádza, že toto je pre nás inzercia zdarma, lebo o platbách smerom k týmto portálom neviem. To nie je zlé.

Druhá strana mince. Pod každým profilom sa nachádza možnosť vložiť referencie na danú firmu. Uf. A tu to prišlo. Referencii bolo suma sumárum na všetkých portáloch spolu asi sedem a 3 alebo 4 boli veľmi veľmi zlé.

Čo robiť? V prvom rade som vlastne prvý krát zistila, že tam nejaké referencie máme. Niektoré boli dva roky staré. Nemám žiadny dosah na to, aby som o tom dozvedela okrem toho, že by som denne prebehla všetky portály….. V druhom rade je 100 % respondentov anonymných. Neviem, kde sa negatívna udalosť stala a ktorého pracovníka sa to týka. Takže neviem na to ani adekvátne reagovať. V treťom rade, asi by som mala mať aj prístupové heslá na tie moje profily, ale keďže sú zadarmo, neviem, či to tak v skutočnosti je….

Jeden krát za rok nás z niektorých portálov telefonicky kontaktujú z dôvodu aktualizácie údajov, ale to by mi asi nemalo stačiť.

No, v každom prípade znova veľká výzva. Kontaktovať všetky portály, požiadať o aktualizáciu údajov a prístupové heslá a denno denná práca so sledovaním. Ale za zlepšenie tých referencii nám to stojí.

Vyzývam všetkých našich nespokojných aj spokojných zákazníkov, aby neváhali kontaktovať nás priamo. Telefonicky alebo e-mailom. Podnikáme 15.rok a ešte sa nestalo, že by sme niektorú negatívnu spätnú väzbu nechali plávať. Ospravedlňujem sa tým, ktorí boli takí nespokojní, že ich to viedlo až k napísaniu negatívnej referencie na niektorý z uvedených či neuvedených portálov.